Мета цього звіту – надати огляд і аналіз української правової системи, що стосується запровадження та роботи моделі «Барнахус» і має вплив на неї, проаналізувати які нормативно-правові акти діють згідно з міжнародним законодавством і законодавством Ради Європи, а також рекомендаціями стандартів якості «Барнахус».

Модель «Барнахус» передбачає міждисциплінарні та міжвідомчі заходи втручання, організовані під одним дахом у дружньому до дитини середовищі, де в центрі зосереджені найкращі інтереси дитини. Кожній дитині пропонують міждисциплінарний, професійний і дружній до дитини захід втручання, через спільне керування справами й перегляд. Основна мета стандартів якості «Барнахусу» – створити загальну операційну й організаційну систему, яка: а) сприяє практиці, що запобігає повторній травматизації, забезпечуючи прийнятні для суду свідчення; б) гарантує, що практика відповідає правам дитини на захист, допомогу та дружнє до дитини правосуддя.

Відповідно до своєї мети, цей звіт обмежується аналізом української правової системи, що має вплив на створення та роботу моделі «Барнахус» в Україні. У ньому не проаналізовано виконання закону чи поточної практики для захисту потерпілих дітей і свідків насильства в Україні та допомоги їм.

 

Завантажити публікацію

 

Джерело: Офіс Ради Європи в Україні