Research SexAbuse RiskyBehaviour Moldova cover1До уваги фахівців Національний центр з попередження насильства над дітьми (Республіка Молдова) представляє стислий виклад дослідження «Зв'язок між сексуальним насильством у дитинстві та ризикованою сексуальною поведінкою в дорослому віці», яке було проведене у 2016 р. з метою вивчення наслідків сексуального насильства в дитинстві для дорослого життя та визначення відповідних захисних чинників і факторів ризику.

Головна увага у дослідженні приділялась таким завданням:

(1) аналіз діяльності психологічних служб для жертв сексуального насильства в Республіці Молдова;

(2) вивчення досвіду психологів і психіатрів, які надають допомогу жертвам сексуального насильства, включно з дітьми;

(3) оцінювання доступності психологічних послуг для дітей - жертв сексуального насильства;

(4) аналіз досліджень випадків сексуального насильства над дітьми;

(5) виявлення та аналіз захисних чинників і наслідків сексуального насильства в дитинстві для дорослого життя;

(6) виявлення та аналіз чинників ризику, які можуть посилювати негативні наслідки сексуального насильства в дитинстві для дорослого життя;

(7) підкреслення значення наслідків сексуального насильства в дитинстві на поведінку в дорослому житті;

(8) надання рекомендацій щодо усунення факторів ризику та посилення захисних чинників для жертв сексуального насильства в дитинстві.

Для досягнення мети та виконання завдань дослідження використовувався методологічний підхід на основі розуміння та пояснення поведінки жертв сексуального насильства в дитинстві, які зверталися до психологів або психіатрів після досягнення віку 18 років.

Дослідження було проведене в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи», який реалізується у партнерстві з Empowering Children Foundation (Польща) за підтримки OAK Foundation і Посольства США в Кишиневі.

 

Джерело: http://cnpac.org.md/rom/project/prevenirea-abuzului-sexual-si-exploatarii-comerciale-a-copiilor-din-europa-central