Holosy ditey reportДослідження «Голоси дітей» – проект, у ході якого діти та молодь спільно з Коаліцією «Права дитини в Україні» та іншими партнерами досліджували ситуацію щодо дотримання прав дитини у нашій державі шляхом опитування інших дітей. Важливість цього дослідження полягає в тому, що воно узагальнює думки дітей з питань, які стосуються їх безпосередньо.

На думку організаторів, дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини. Звіт можна використовувати для обговорення з політиками та іншими зацікавленими сторонами питань, які стосуються дітей та молоді.

Дослідження засвідчило, що багато дітей у нашій країні хочуть бути почутими, що діти готові серйозно говорити про свої права. Діти хочуть мати більше можливостей висловлювати свої думки з питань, які впливають на їхнє життя. Частина опитаних стверджують, що система освіти є неефективною, а системи ознайомлення з правами дитини взагалі не існує. Діти відчувають хвилювання у зв’язку з навчанням та переживають стрес через навантаження, піддаються насильству чи булінгу і мають недостатню підтримку від дорослих. Не знають, куди звернутися по допомогу, а якщо звертаються, не отримують належної реакції.

 

Ознайомитися зі звітом.

 

Джерело: https://www.childrights.in.ua/Zvt_pro_dotrimannja_prav_ditini_v_Ukran_Golosi_Dtei