У червні на запрошення Українського фонду «Благополуччя дітей» представник партнерської польської Фундації «Даємо дітям силу» пані Марта Войтас провела у Києві семінар-практикум з попередження комерційної сексуальної експлуатації дітей.

До участі у заході долучилися фахівці центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, вищих навчальних закладів, методичних центрів, громадських організацій. Програма заходу включала міні-лекції, обговорення, роботу в міні-групах, тести, перегляд фільмів з наступних питань:

  • ризикована сексуальна поведінка дітей онлайн та офлайн;
  • комерційна сексуальна експлуатація дітей: аналіз проблеми;
  • досвід проведення інформаційних кампаній та практичних занять з дітьми 13-18 років з попередження ризикованої сексуальної поведінки.

Пані Марта також презентувала учасникам розроблені Фундацією «Даємо дітям силу» сценарії для проведення семінарів з підлітками з питань попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей.

Один із запропонованих до уваги сценаріїв семінару стосується явища «секстінгу», тобто надсиланням повідомлень з інтимними зображеннями. Метою цього просвітницього заходу для дітей 13-18 років є застереження від небезпеки, пов'язаної з секстінгом, надання інформації про можливі негативні наслідки створення, надсилання і розміщення в Інтернеті матеріалів інтимного характеру, а також, як робити розважливі рішення і куди звертатися за допомогою в складних ситуаціях.

Такий семінар можна проводити в школі або за межами школи для групи, учасники якої не знають один одного.

З повним текстом розробленого сценарію «Секстінг» можна ознайомитись тут ...