Український фонд «Благополуччя дітей» у межах партнерського проекту з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації розробив дві настільні профілактичні гри «Рожеві окуляри» та «Галопом по Європах!», спрямовані на профілактику торгівлі людьми та рекомендовані Міністерством освіти і науки до використання у загальноосвітніх навчальних закладах для роботи з підлітками. Ігри були розповсюджені серед українських закладів освіти у кількості понад 6000 примірників, а відтепер ці матеріали доступні для завантаження та самостійного друку за допомогою принтера.

Ігри "Рожеві окуляри" та "Галопом по Європах!" розроблені як додатковий методичний матеріал до програми виховних заходів "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція". Вони призначені для освітян, які здійснюють профілактичну роботу з учнями 7–11 класів з питань попередження торгівлі людьми. Тобто, для використання ігор фахівець має володіти знаннями щодо проблеми торгівлі людьми та протидії цьому явищу.

 

rogeviokulyari game coverНавчальна настільна гра «Рожеві окуляри» допоможе дітям, молодим людям та дорослим:

  • підвищити рівень знать, уявлень та розуміння проблем, пов’язаних із торгівлею людьми, ризикованою стосовно потрапляння до тенет торгівлі людьми поведінкою;
  • обговорити важливі та суперечливі питання щодо можливих ризиків потрапляння у ситуації торгівлі людьми, особистої відповідальності; законів України, що стосуються попередження торгівлі людьми та захисту прав постраждалих від торгівлі людьми;
  • отримати інформацію про організації, що працюють у сфері профілактики торгівлі людьми, надають допомогу постраждалим внаслідок торгівлі людьми, їхнім родичам та близьким;
  • працювати скооперовано у малих групах.

Матеріали гри "Рожеві окуляри" можна завантажити за посиланням.

 

board game Around the EuropeМета гри "Галопом по Європах" — шляхом ефективного управління своїми життєвими планами, аналізу можливих ризиків та наслідків необачних вчинків досягти максимально більшої стабільності, подорожувати світом та мати власну справу. Обговорити проблему трудового трафіку й торгівлі людьми, проаналізувати причини та наслідки цього явища.

Ведучий пропонує гравцям протягом гри побувати у трьох країнах світу, досягнувши перед цим соціальної та фінансової стабільності, зібравши необхідні для поїздок документи.

Під час гри учасники умовно потрапляють в різні ситуації під час планування виїзду за кордоном, обговорюють проблему трудової міграції й торгівлі людьми, аналізують причини та наслідки цього явища.

Матеріали гри "Галопом по Європах" можна завантажити за посиланням.

 

Джерело.