bespechna povedinka2 coverМетодичний посібник призначений для проведення просвітницької роботи з дітьми 14 - 18 років щодо попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації у площині формування навичок безпечної поведінки. Цей матеріал є продовженням посібників «Навчіть дитину захищатися» (для роботи з дітьми 4-6 років) та «Формування навичок безпечної поведінки. Частина 1. Вчимо дитину захищатися» (розрахований для роботи з дітьми 10 - 13 років).

Означені заняття допоможуть сформувати життєво необхідні знання та вміння, які допоможуть дітям надалі захиститися від можливої небезпеки та ризиків у взаємодії з дорослими і ровесниками.

Основна ідея інтерактивних занять ґрунтується на матеріалах кампанії Ради Європи "Один із п'яти", що має на меті ознайомлення дітей та дорослих з основними правилами безпечної поведінки, які покликані допомогти дитині уникнути ситуацій, пов'язаних із ризиком сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

Незважаючи на те, що сценарії інтерактивних занять створені в контексті попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації, самі поняття "сексуальне насильство", "сексуальна експлуатація" в дитячій аудиторії взагалі не озвучуються.

Методичний матеріал призначений для фахівців, які мають практичний досвід роботи з навчання дітей за інтерактивними формами, що передбачають встановлення кордонів, ідентифікацію, розуміння, прийняття почуттів та формування вміння з ними справлятися, активне слухання, роз'яснення дитині наслідків вчинених дій, а також зміцнення її позитивної поведінки.

Методичний посібник схвалений Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (протокол № 1 від 14 лютого 2017 року).

 

Завантажити посібник "Формування навичок безпечної поведінки дітей" Частина 2. Я вмію себе захистити

______________________________________

Пов'язані матеріали: