Inspire engКожна друга дитина на нашій планеті, а це 1 мільярд дітей до 18 років, мала досвід насильства над нею протягом останнього року (за даними CDC Global Prevalence of Past-year Violence Against Children A Systematic Review and Minimum Estimates, 2016).

Протягом дитинства кожна четверта дитина страждає від фізичного насильства. Майже 1 з 4 дівчат і 1 з 13 хлопчиків потерпають від сексуального насильства. Кількість випадків сексуального насильства над дитиною у 30 разів більше офіційних даних. Випадки фізичного насильства над дітьми у 75 разів більше від офіційно зареєстрованих. Вбивство є однією з топ 5 причин смерті серед підлітків.

У суспільстві зростає усвідомлення проблеми насильства над дітьми і прагнення її подолати. Не дивлячись на те, що для пошуку найбільш ефективних методів профілактики насильства над дітьми є потреба у додаткових зусиллях та ресурсах, вже зараз існує достатній об’єм фактичних даних для того, щоб зупинити насильство і створити натомість безпечне, стабільне і сприятливе середовище, де діти зможуть спокійно зростати.

Всесвітня організація з охорони здоров’я пропонує комплекс із семи стратегій, що базуються на фактичних даних та зростаючій впевненості у нагальності та реальної можливості попереджати насильство над дітьми. На думку авторів, розроблений комплекс стратегій допоможе об’єднати зусилля різних сфер, щоби якомога більше людей дізналися про те, що, не дивлячись на різницю в рівнях насильства всередині однієї країни та в різних державах, жодне суспільство не застраховане від цієї біли, оскільки насильство по відношенню до дітей зустрічається всюди. Цей комплекс сприятиме активізації діяльності, спрямованої на попередження насильства та усунення наслідків у тих випадках, де попередити насильство не вдається.

  1. Прийняття та забезпечення виконання законів.seven strategies
  2. Норми та цінності.
  3. Безпечне середовище.
  4. Підтримка батьків та осіб, які їх замінюють.
  5. Покращення економічного стану.
  6. Відповідні міри та надання підтримки.
  7. Навчання та формування життєвих навичок.

В основі комплексу стратегій полягає визнання права всіх дітей на захист від усіх форм насильства, закріпленого у Конвенції про права дитини. Крім того, цей комплекс зорієнтований на боротьбу з масштабними та витратними наслідками для здоров’я і розвитку суспільства, які спричинені насильством над дітьми. Він є важливим засобом рішення завдання 16.2 у переліку Цілей в області стабільного розвитку, що закликає покласти край усім формам насильства над дітьми, а також буде корисним для досягнення глобальних цілей 1, 3, 4, 5, 10, 11 та 16, що стосуються питань бідності, медичної допомоги, освіти, гендерної рівності, безпечного середовища та правосуддя.

 

Ознайомитися з повним текстом семи стратегій:

- українською;

- англійською;

- російською.

 

Джерело: http://www.who.int/violence_injury_prevention/violence/inspire/en/