За словами Міністра, в нинішніх умовах Мінсоцполітики потребує міжнародного партнерського сприяння у роботі з різними верствами населення - у допомозі дітям, багатодітним сім'ям, інвалідам, пенсіонерами, малозабезпеченими особами, переселенцями та іншими. Тому Міністерство високо цінує позицію міжнародних інституцій, які вже надають і планують надавати й надалі таку вкрай необхідну підтримку.

„Ситуація, яка склалася в Україні - надзвичайна, і ми працюємо у надзвичайних умовах. Ця ситуація проходить через серце кожного громадянина. Раніше ми навіть уявити не могли того стану напруження в державі, що є сьогодні. Але нині зусилля сконцентровані й спрямовуються на оперативне розв'язання нагальних проблем. Силові відомства та Мінсоцполітики - нині на першій лінії фронту. Адже якщо перші відстоюють суверенітет і незалежність нашої держави, то ми турбуємося про людину від її народження до останньої хвилини життя", - сказав Павло Розенко.

Він наголосив, що реформування системи надання соціальних послуг - є одним з пріоритетів у соціальній політиці, що зафіксовано і в Коаліційній угоді, і в Програмі діяльності Уряду. „Це одна із ключових реформ, яка стоїть перед нами. Адже йдеться про зміну принципів надання соціальних послуг. Будемо робити їх більш відкритими із залученням приватного бізнесу, іноземних ініціатив, громадських організацій, громадських рухів тощо", - зауважив Міністр і додав, що Мінсоцполітики має намір істотно лібералізувати досить консервативну систему надання соціальних послуг, яка склалася ще за радянських часів. Головна мета - підвищення якості надання соціальних послуг. А це можливо лише через посилення прозорості ринку послуг, запровадження здорової конкуренції на ньому. „Це, безумовно, призведе з часом до зовсім іншої якості надання послуг людям, які їх потребують", - підкреслив Павло Розенко.

Зі свого боку, Джованна Барберіс запевнила, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) готовий надати необхідну технічну допомогу для активного просування цієї реформи. Тим більше, що спільно з Мінсоцполітики вже зроблено чимало в цьому напрямі, зокрема, щодо стандартизації послуг, фінансування надання послуг, покращення стану соціальних працівників на рівні громади тощо. „Діапазон наших програм дуже широкий і покриває всю Україну. Ваше Міністерство успішно координує роботу по секторах. Ви - наш найголовніший партнер. Дякуємо за ефективну співпрацю й сподіваємося, що нинішнього року результати наших спільних зусиль будуть ще ефективнішими", - наголосила Джованна Барберіс.

Окремо сторони обговорили питання надання допомоги переселенцям та вразливим категоріям населення, а також сім'ям та дітям, які перебувають на окупованій території. Заступник Міністра Сергій Устименко, у свою чергу, наголосив на важливості здійснення моніторингу ситуації щодо дітей, які перебувають в інтернатних установах на окупованих територіях і з об'єктивних причин не можуть бути евакуйовані. Зокрема, було зазначено, що у місті Ровеньки Луганської області в одному з таких закладів - у дитячому будинку-інтернаті - перебувають десятки дітей з розумовими вадами та ДЦП. Ця категорія дітей з особливими потребами є найбільш вразливою, тому ЮНІСЕФ було запропоновано докласти спільних зусиль до відповідної моніторингової діяльності, уточнення потреб та забезпечення згаданої установи відповідною гуманітарною допомогою першої необхідності, а також засобами гігієни та ліками.

Як зазначив Павло Розенко, захист прав дітей в ситуації, яка склалася на Сході України, - одне з найболючіших питань. «На жаль, державні інтитуції позбавлені можливості захистити права дітей та інших вразливих категорій населення на непідконтрольних українській владі територіях. Тому ми підтримуємо зусилля міжнародних організацій допомогти людям по обидві сторони конфлікту», - підкреслив Міністр.

 

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247884875&cat_id=244276429