3 infographic european day enМи усі з вами стали свідками, як останнім часом у засобах масової інформації, у соціальних мережах дуже емоційно обговорюють випадки сексуального насильства над дитиною, які стали відомі широкому загалу.

Ми вкотре усвідомили, наскільки є поширеним сексуальне використання дитини і як це її травмує. Ми дивуємося, обговорюючи ту чи іншу ситуацію, пов‘язану із сексуальним насильством над дитиною, чому вона так довго мовчала. Невже поряд ніхто не бачив? Що їй заважало сказати про це вголос? Та ставлячи ці запитання, ми забуваємо, що діти жертви або свідки сексуального насильства та сексуальної експлуатації можуть і не знати іншого ставлення по відношенню до себе, а тому вважають агресивну сексуальну поведінку нормою. Окрім того, ми забуваємо, що діти не можуть самостійно стримати виконавців сексуального злочину, а тим більше протистояти їхньому шантажу. Саме ми, дорослі повинні знати, вміти захистити дитину, коли підозрюємо, що її використовують із сексуальною метою, а також попередити самих дітей та навчити їх захищатися від випадків сексуальної кривди та агресії.

Уже третій рік поспіль 18 листопада у Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства світове співтовариство вголос говорить про необхідність припинення сексуального насильства над дитиною.

Український фонд «Благополуччя дітей» прийняв рішення долучитись і цього року до відзначення цього дня вебінаром «Навчимо дитину захищатися» для усіх, кому важливо знати, яким чином, якими засобами формувати у дитини навички безпечної поведінки.

Усі, хто приєднається до безкоштовного вебінару, матимуть змогу ознайомитися з авторськими методиками щодо формування навичок безпечної поведінки дітей, дізнаються про особливості проведення інтерактивних бесід з дітьми 4 – 6 років, про те, які акценти варто розставити під час проведення інтерактивних ігор з дітьми 10-13 років, та на чому важливо сконцентрувати увагу при проведенні інтерактивних занять для дітей 14 – 18 років.

Експертами-ведучими вебінару є:

  • Тетяна Цюман, психолог, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент;
  • Олена Нагула, доцент кафедри практичної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, дитячий психолог, психотерапевт.

Організатори запрошують до участі практичних психологів, соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів, методистів, спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників громадських організацій, батьків та усіх зацікавлених до участі у вебінарі.

Захід відбудеться 30 жовтня 2017 р. з 16:00 до 17:30.

Кількість учасників необмежена.

Для участі у вебінарі необхідна попередня реєстрація до 28 жовтня ц.р. включно за посиланням https://goo.gl/forms/iiy5mYBRt2ys3mb23.

Зареєстровані учасники отримають лист з посиланням на сторінку трансляції та пароль доступу.