«Нашим спільним завданням є формувати ціннісні орієнтири держави, і, на мою думку, одним із таких орієнтирів є міцна, здорова сім'я», - підкреслив він.

Серед основних проблем Уповноважений відзначив ухиляння батьками від сплати аліментів, маніпулювання дитиною під час сімейних конфліктів, насильство в сім'ях над дітьми та соціальне сирітство.

Уповноважений також переконаний, що «дітям з самого малечку треба закладати основи розуміння, що таке сім'я, виховувати в дусі поваги до батьків та допомогти самим вирости добрими батьками».

Як повідомив Уповноважений, у 2013 році шлюбний союз уклали 304 тисячі подружь, а розірвали 164 тисячі. За останнє десятиліття зберігається тенденція до збільшення кількості зареєстрованих шлюбів та зменшення кількості розлучень. Для порівняння, у 2000 році було зареєстровано 274 тисячі шлюбів та 197 тисяч розлучень.

Натомість, за його словами, збільшується кількість дітей, народжених у незареєстрованому шлюбі.

«На даний час статистика по суті свідчить про те, що кожна п'ята дитина в Україна народжується поза шлюбом», - сказав Микола Кулеба. Так, якщо у 2000 році таких дітей було 66 тисяч (17% від загальної кількості народжених дітей), то у 2013 - 111 тисяч (22% до загальної кількості народжених).

 

Джерело: http://www.president.gov.ua/news/32606.html