Conference Poland 201624-25 листопада 2016 р. у Варшаві пройшла щорічна ХІІІ конференція "Допомога дітям, які постраждали від насильства". Організатором є найбільша польська громадська організація, що працює у сфері попередження насильства над дітьми, Фундація "Даємо дітям силу", раніше відома як Фундація "Нічиї діти".

Цього року конференція зібрала понад 500 фахівців з Польщі, Латвії, Литви, Болгарії, Молдови та України. В якості ключових спікерів конференції були запрошені досвідчені спеціалісти з Великої Британії, Ірландії та Ісландії.
Основною темою заходу було визначено надання допомоги дітям, які пережили різні форми насильства і жорстокого поводження, а також захист прав дітей, які беруть участь в юридичних процедурах. Експерти представляли свій досвід для запобігання злочинів проти дітей, результати останніх емпіричних і теоретичних досліджень про проблему жорстокого поводження з дітьми.

Зокрема, Майкл Лем (Michael Lamb) та Арнон Бентовін (Arnon Bentovim) детально розглядали застосування протоколів, якими користуються британські фахівці відповідно для проведення інтерв'ю з дитиною, яка постраждала від насильства і є учасником карної процедури, та для проведення інтерв'ю з сім'єю, що має досвід насильства, з метою подальшої інтервенції. Були також розглянуті чинники, які впливають на інтерв'юерів і тим самим зменшують інформативність опитування дітей в якості свідків, і як підвищити якість інтерв'ю.

Цікавий досвід дослідження представила Розалін МакЕлвані (Rosaleen MacElvaney) щодо визначення факторів, які сприяють тому, аби дитина якнайскоріше розповіла про власний досвід сексуального насильства.

Джон Карр (John Carr) презентував історію розповсюдження дитячої порнографії в Інтернеті та поділився тим, яким чином британські правоохоронці докладають зусиль для її стримування. Цікавий факт від пана Карра: 80% фото дітей, що потрапляють в мережу, зроблені самими неповнолітніми.

Експерти конференції наголошували на нагальній необхідності ранньої профілактики насильства та жорстокого поводження з дітьми, в тому числі шляхом впровадження програм для батьків з питань відповідального батьківства, ненасильницьких методів виховання, подолання стресу.