У соцмережі Telegram з'явився бот для підлітків, який розповідатиме про секс, відносини, булінг, гендерну ідентичність, про свої права і способи їх захистити.

Він називається Solomia Teen і його вестиме проект Solomia.Today та ініціатива "Я зможу!" Фонду Олени Пінчук.

Доступ до боту можна отримати за посиланням solomia_bot.

solomia teen

Навіщо бот, якщо сучасні підлітки можуть загугли відповідь на будь-яке запитання, хоч про секс, хоч про висадку на Марс? Вони так і роблять, але далеко не завжди інформація з інтернету буває достовірною. У мережі можна наштовхнутися на неправдиву, перекручену і тому небезпечну інформацію, яка заснована на міфах, застарілих даних, елементарній некомпетентності онлайн-експертів. Solomia Teen вирішить цю проблему, зібравши всю інформацію про секс, місячні і дорослішання в інтерактивному і зручному форматі Telegram-бота.

Гінеколог, біолог, психолог, дієтолог і арт-директор об'єдналися, щоб створити науково обґрунтований і в той же час простий освітній продукт.

Про що ж можна запитати у нової Соломії? Наприклад, про те, що робити в перший раз; як відмовити в сексі; як пережити нерозділену закоханість; про контрацепцію; про ЛГБТ; дорослішання, зміни в тілі і психіці та ще багато іншого.

Ідеолог проекту Маша Леоненко описує Solomia Teen так:

"Листування з ботом Соломією – це все, про що я хотіла запитати у віці з 13 до 16 років.Чому дорослішати так ніяково? Як з гідністю відповісти на цькування однокласника? Що робити, якщо зізналася в почуттях, а тобі відмовили? Як бути, якщо тебе не цікавить секс, а всі лише про це і говорять? Ми довго обирали актуальні теми і питання. Є навіть номери телефонів служб, куди можна звернутися у складних ситуаціях: від психологічної напруги до допомоги постраждалим від насильства".

Консультантом з питань гінекології у проекті стала доктор Наталія Лелюх. Спираючись на свій досвід роботи з молодими дівчатами, вона стверджує, що заборони і погрози вкрай малоефективні у справі секс-освіти. Solomia Teen, за її словами, допоможе батькам захистити своїх дітей від венеричних захворювань, небажаної вагітності та травмуючих стосунків.

Знання з бота також допоможуть зберегти чесні та близькі стосунки в родині.

 

Джерело.