Законом приведено національне законодавство у відповідність до норм Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської конвенції) шляхом внесення змін до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу та Закону України «Про охорону дитинства».

Законом запроваджується особливий механізм запобігання (профілактики) насильства над дітьми для працівників, що з ними контактують, та конкретизовано заходи щодо захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками.

Законом викладено у новій редакції ст. 155 Кримінального кодексу, доповнено Кримінальний кодекс новими статтями «Домагання дитини для сексуальних цілей» (ст. 156-1); «Свідоме одержання доступу, придбання, володіння, виготовлення або розповсюдження дитячої порнографії» (ст. 301-1); «Свідоме одержання доступу до дитячої порнографії, володіння нею, її придбання, ввезення, виготовлення, збут або розповсюдження» (ст. 301-2).

Зокрема, законопроєктом криміналізується:

Щодо порнографічних матеріалів за участі дітей (ст. 301‐1 КК, ст. 20 Конвенції):

  • умисне одержання доступу до порнографічних матеріалів за участі дітей з використанням інформаційно‐телекомунікаційних систем чи технологій (якщо доведено, що особа усвідомлювала, що у такий спосіб вона отримає доступ до таких матеріалів (наприклад, доведено, що особа отримала такий доступ повторно або шляхом внесення плати тощо);

  • умисне: придбання, зберігання, виготовлення, ввезення в Україну, перевезення чи інше переміщення порнографічних матеріалів за участі дітей (незалежно від мети збуту чи розповсюдження);

  • примушування малолітньої особи до участі в створенні порнографічних матеріалів (як особливо кваліфікуючий склад злочину, що виокремлюється поряд з такими діями до неповнолітніх).

Домагання дитини в Інтернеті з метою вчинення щодо неї будь‐яких дій сексуального характеру, у тому числі, втягнення у виготовлення порнографії за участі дітей (кібергрумінг) (ст. 156‐1 КК, ст. 23 Конвенції).

Цей законопроєкт допоможе посилити кримінально-правовий захиcт дітей від сексуального насильства і експлуатації, в т.ч. в Інтернеті, та знизити рівень цих ганебних явищ.

Текст законопроєкту за посиланням.

 

Джерело: офіційний вебпортал парламенту України

Фото.

_____________________________________________________

Інші статті за темою: