bespechna povedinka1 coverПроблема сексуального насильства над дітьми є прихованою, і зазвичай дуже складно не тільки встановити кількість потерпілих дітей, а й своєчасно надати їм кваліфіковану допомогу та підтримку. Звісно, факторів, що спричиняють це явище, багато, однак основними є: сучасні погляди суспільства на виховання, зокрема терпимість до проявів жорстокого поводження з дитиною; тотальна суспільна табуйованість теми сексуального насильства; неготовність дорослих працювати в цій темі, а також соціальна й психологічна незрілість дітей, що ставить їх у повну залежність від дорослих, а нездатність захистити себе робить особливо уразливими перед проявами сексуального насильства.

Для попередження сексуального насильства над дітьми Український фонд «Благополуччя дітей» (УФБД) пропонує акцентувати просвітницьку роботу з дітьми у площині формування навичок безпечної поведінки. Для цього організація розробила методичні матеріали, що містять сценарії інтерактивних ігор та занять, які можуть стати практичним інструментом не тільки для освітян, батьків а й інших відповідальних і небайдужих дорослих.

Український фонд «Благополуччя дітей» запрошує до співпраці представників закладів дошкільної, загальної середньої освіти, методистів та НУО Волинської області до участі у проекті з попередження сексуального насильства над дітьми.

В результаті участі фахівець:

  • підвищить свій рівень обізнаності щодо проблеми сексуального насильства над дітьми та шляхів її попередження;
  • набуде практичних навичок у проведенні просвітницько-профілактичної роботи з дітьми та батьками з питань формування навичок безпечної поведінки дітей;
  • долучиться до інформаційної кампанії «Уважні батьки»;
  • поширюватиме концепцію ранньої профілактики серед колег та у найближчому оточенні.

Через обмежені ресурси проекту УФБД має можливість залучити загалом 150 осіб. Відбір заявок буде відбуватись, враховуючи досвід і місце роботи учасників, їхню мотивацію до участі.

Для участі у проекті необхідно:

  1. Надіслати заявку, заповнивши форму (наразі триває набір груп у Дніпропетровській області).
  2. Отримати підтвердження про запрошення на електронну пошту.
  3. Ознайомитися з надісланим детальним планом проекту.
  4. Підтвердити готовність долучитися до проекту.

Оголошення про набір груп в інших областях будуть розміщені на сторінці фонду у Фейсбуці.

Учасники з інших областей також можуть подавати заявки, але місця для них будуть виділені по залишковому принципу (тобто, якщо від цільової області буде надіслано, наприклад, 30 заявок, то наступні 20 заявок будуть відібрані з інших областей у порядку надсилання заявок).

Тривалість проекту – до серпня 2019 р.

Етапи участі у проекті:

І. Навчальний етап.

Навчання буде проведене у м. Луцьк, м. Дніпро, м. Вінниця для двох груп фахівців:

  • для дошкільної освіти;
  • для середньої освіти.

Навчання проходитиме у «змішаному» форматі, що передбачає самостійне опрацювання теоретичного матеріалу онлайн та участь у дводенному офлайн семінарі-тренінгу.

Навчання безкоштовне. Організатори забезпечують учасників друкованими методичними матеріалами, обідами під час заходу, відшкодовують витрати на проїзд до/з місця проведення заходу за умови наявності квитків та забезпечують проживанням (1 доба у двомісному номері готелю).

ІІ. Практичний етап.

Під час цього етапу учасники та учасниці проекту проводять заняття з батьками та/або з дітьми за матеріалами програми «Навчіть дитину захищатися» або «Формування навичок безпечної поведінки дітей», надають зворотній зв'язок та отримують свідоцтво про навчання.

ІІІ. Популяризаційний етап.

Учасники та учасниці проекту долучаються до інформаційної кампанії «Уважні батьки», поширюють отримані знання серед освітянської та батьківської спільноти.

 

Заходи організовано в рамках проектів «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи», що впроваджує ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансової підтримки OAK Foundation, та «Навчання дітей захисту від сексуального насильства» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 

Джерело: https://childfund.org.ua/novyny/zaproshuemo-osvityan-ta-predstavnikiv-nuo-volinskoji-oblasti-do-uchasti-u-proekti-z-poperedzhennya-seksualnogo-nasilstva-nad-ditmi