law on sexual abuseВ Україні набув чинності закон № 2334-VIII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації". Документ набув чинності 18 квітня, в день офіційної публікації.

Закон криміналізує статеві зносини повнолітньої людини з особою, яка не досягла 16-річного віку. Таким чином встановлено вік статевої зрілості (раніше це встановлювали за допомогою експертизи).

Так, природні чи неприродні статеві зносини повнолітнього з людиною до 16 років карається обмеженням або позбавленням волі до 5 років. А якщо те саме зробив близький родич неповнолітнього - передбачено позбавлення волі на строк 5-8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Створення або утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти із залученням малолітньої особи каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

 

Джерело: https://ua.112.ua/polityka/v-ukraini-nabuv-chynnosti-zaakon-pro-zakhyst-ditei-vid-seksualnoi-ekspluatatsii-442117.html