polina in MariupolУ зв’язку із вдосконаленням поліцейської мережі протидії домашньому насильству керівники поліції Донецької області та соціальних служб міста під час робочої наради 6 лютого 2018 р. обговорили питання взаємодії та визначили спільні заходи на перше півріччя 2018 року.

Учасники зустрічі обговорили концепцію роботи «Поліни» в Маріуполі та зміни у роботі з врахуванням Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

«Протидія домашньому насильству є ефективним заходом у комплексі профілактики злочинності та потребує чіткої взаємодії поліції, представників соцслужб та громади – це сусіди, колеги, вчителі мають своєчасно інформувати про факти насильства», - відзначив Павло Алексєєнко.

З початку 2018 року до поліції Донеччини надійшло 1887 заяв про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з насильством в сім’ї (близько 50(!) на день). Скоєно 5 тяжких правопорушень, зокрема, у Маріуполі чоловік мало не підірвав гранатою дружину в присутності неповнолітніх дітей. На обліку в поліції перебуває 2465 осіб, які вчинили насильство в сім’ї, протягом січня взято на облік ще 258 домашніх агресорів.

Поліцейська мережа протидії домашньому насильству «Поліна» була впроваджена Міністерством внутрішніх справ в червні минулого року та успішно працює в кількох областях. Сьогодні перша мобільна група поліції заступила на чергування у Лівобережному районі Маріуполя.

У склад групи входить дільничний офіцер та співробітник ювенальної превенції, обов’язково чоловік та жінка. У разі отримання повідомлення з ознаками кримінального правопорушення разом з ними виїжджатиме слідчий. Всі співробітники пройшли відповідну підготовку у Дніпрі.

Група реагуватиме на всі виклики, пов’язані з домашнім насильством, що надходять на лінію 102, та надаватиме всю необхідну допомогу родинам на місці. Зокрема поліцейські будуть документувати порушення, складати адміністративні протоколи, проводити роботу з агресором, направляти кривдників на судмедекспертизу та корекційну програму. Також у разі необхідності правоохоронці ізолюватимуть жертву насильства, яку відвозитимуть у соціальний центр (шелтер), де вона отримає тимчасовий притулок, психологічну допомогу та все необхідне для життя.

За словами заступника голови Маріупольської міськради Ксенії Сухової, наразі шелтер розрахований на 10 постраждали, але у разі потреби він може бути розширений.

Крім того, «Поліна» буде працювати не тільки за наявними викликами, але й перевірятиме ті родини, де вже були випадки насильства.

Поліція спільно з соціальними службами визначили напрямки реалізації державної політики в сфері протидії домашньому насильству.

Одним з основних питань стала організація проходження корекційної програми для осіб, які скоїли насильство у сім’ї. Відповідно до нового закону, агресори проходитимуть її не за добровільною згодою, а в обов’язковому порядку.

Послуги з надання допомоги родинам, де відбулося насильство, будуть комплексними. З постраждалими та кривдниками проводитимуть додаткову роботу психолог і соціальний працівник.

 

Джерело: https://www.npu.gov.ua/news/novini-z-regioniv-ta-in-sajtiv/na-donechchini-rozpochala-robotu-polina-mobilna-grupa-policziji-z-protidiji-domashnomu-nasilstvu/