police materials2Працівники відділу протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту і телекомунікації Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно з прокуратурою № 1 міста Києва, викрили 30-річного киянина у розповсюдженні дитячої порнографії.

Чоловік, маючи навички роботи в мережі Інтернет та знаючи методи конспірації, розповсюджував через мережу Інтернет порнографічні відеоролики із зображенням дітей різного віку. Для цього зловмисник використовував свій особистий комп’ютер, а протиправний контент зберігав на жорстких та лазерних дисках.

Документування злочинної діяльності чоловіка тривало близько року. Отримавши інформацію про це, поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) Кримінального кодексу України.

Під час проведення досудового розслідування, у столичній квартирі зловмисника поліцейські провели санкціонований обшук.

У його помешканні виявлено комп’ютер, який використовувався для розповсюдження забороненого контенту, а також велику кількість жорстких дисків та інших носіїв інформації, на яких зберігалися відеофайли порнографічного вмісту. Наразі техніку та диски вилучено та направлено до експертного центру для проведення всіх необхідних експертиз.

У межах кримінального провадження тривають слідчі дії. Зловмисник надає покази. Після отримання результатів експертизи буде вирішено питання щодо оголошення йому підозри та обрання запобіжного заходу. Киянину загрожує до десяти років позбавлення волі.

 

Джерело: https://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/2182950