report unicef bullingВ останньому опитуванні U-Report молоді люди відповідали через смс, Facebook та Twitter на низку запитань про наслідки буллінгу (цькування, знущання) у своїх громадах, про власний досвід буллінгу та про те, що, на їхню думку, може допомогти покласти край цьому виду насильства. В опитуванні взяли участь більше 100 тис. U репортерів віком від 13 до 30 років, у тому числі молодь з Ірландії, Ліберії, Малайзії, Мексики, Мозамбіку, Нігерії, Пакистану, Свазіленду, Сенегалу, Сьєрра-Леоне, Уганди, України та Чилі.

Більше 90% молодих людей переконані, що буллінг є розповсюдженою проблемою у їхніх громадах, і приблизно дві третини учасників опитування безпосередньо стикалися з ним.

Ці показники відповідають і результатам, отриманим в Україні. Половина українських респондентів особисто страждали від буллінгу, причому 76% зазначили, що причиною було те, як вони виглядають. Вірогідність постраждати від буллінгу в Україні є приблизно однаковою для всіх вікових груп, серед 15-19-річних вона трохи знижується, а серед молоді старше 20 років знову зростає1. Крім того, у хлопців та чоловіків ця вірогідність приблизно на 10% вища, ніж у дівчат і жінок.

Майже 40% опитаних молодих українців, які зазнають буллінгу, нікому про це не розповідають. Ті, хто розказують про такі випадки, зазвичай звертаються до батьків/родичів (27%) або друзів/братів і сестер (25%). Лише 4% дітей повідомлять про буллінг своїм вчителям. Молоді люди бачать зв'язок між реакцією дорослих та покращенням або погіршенням своєї ситуації. Так, найбільш популярною відповіддю на питання «Чому відбувається буллінг?» була «Тому що дорослі не звертають на це уваги» - так вважають 37% опитаних. Крім того, більше половини респондентів зазначили, що необхідно проводити підготовку вчителів щодо припинення буллінгу, адже сім з десяти випадків буллінгу трапляються між дітьми у школі.

"Буллінг у школах є проблемою на всій території України, незалежно від рівня впливу або близькості до конфлікту. Після запуску U-Report в Україні, молодь скористалася можливістю висловити свою стурбованість, і щодо насильства в школах вони говорили голосно і ясно, " сказала Джованна Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, заохочуючи молодих людей висловлюватися і діяти заради змін у суспільстві.

 

Джерело: http://www.unicef.org/ukraine/ukr/media_29497.html

Фото: Guliver/ThinkStock