З 2015 року 18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Завдання Європейського дня:

  • підвищити рівень обізнаності населення про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство над дітьми та необхідність запобігати йому;
  • стимулювати відкриту дискусію щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також сприяти запобіганню та усуненню стигматизації постраждалих;
  • сприяти ратифікації та впровадженню Ланцаротської конвенції – унікального юридичного інструменту, який зобов’язує держави криміналізувати всі форми сексуального насильства над дітьми та визначає способи боротьби з ним.

Європейський день доповнює роботу Ради Європи та її держав-членів у рамках кампанії «Один з п’яти» щодо припинення сексуального насильства над дітьми, яка проходила в листопаді 2015 року. Діяльність Європейського дня допомагає зберегти створений імпульс. Він також дає можливість пояснити, що робить Рада Європи для захисту прав дитини відповідно до Європейської конвенції про права людини, Європейської соціальної хартії та Стратегії Ради Європи щодо прав дитини.

Тема 2019 року – підтримка здатності дітей протидіяти сексуальному насильству.

Оскільки в 2019 році відзначається 30-річчя Конвенції про права дитини, Рада Європи заохочує нас до діяльності, яка зосереджена на дітях, їхній думці та пропозиціях. Вітаються всі ініціативи, що стимулюють дитячі проекти, участь дітей та взаємодію між самими дітьми, а також заходи між дітьми та політиками, посадовцями, педагогами, батьками та фахівцями із захисту дітей.

Із цією метою Рада Європи розробила:

Також можна використовувати інформаційно-методичні матеріали, які раніше розробив чи адаптував Український фонд «Благополуччя дітей».

Для фахівців:  

Для спеціалістів та батьків дошкільнят:

Для спеціалістів та батьків дітей 7-11 років:

Для спеціалістів та батьків підлітків:

Навчіть дитину захищатися!

 

Джерело