Preparation for interview cover fullДопит правоохоронними органами може бути досить травмуючою подією для кожної людини, а особливо - для дитини. У той же час, допит – це одна з найважливіших процесуальних процедур під час розслідування злочинів, в тому числі скоєних проти дітей. Свідчення, надані дитиною, щодо подій, які сталися з нею, або свідком яких вона стала, допомагають ідентифікувати ці події як злочини, визначити підозрюваних і зрештою притягнути винних до відповідальності.Тому дуже важливо підготувати дитину до допиту. Перш за все, для того, щоб запобігти подальшому травмуванню дитини. Крім того, готовність дитини до надання свідчень про насильницькі дії проти неї та екологічність цього процесу відновлюють відчуття справедливості і в цілому позитивно впливають на психологічне здоров’я.
 
З метою надання рекомендацій батькам або особам, які їх замінюють, щодо того, як найкраще підготувати дитину до допиту/опитування, розроблений буклет «Як підготувати дитину до допиту/опитування». Він містить практичні рекомендації для батьків щодо того, як підготувати дитину до цієї процесуальної дії та зробити процес допиту/опитування менш травмуючим для дитини.
 
Завантажити буклет
 
Буклет розроблено в межах проєкту, що реалізується Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер" за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine та спільно з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх.
 
Джерело: Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх
 
___________________________________________________________________________
Інші статті за темою: