europol reportЄвропол у травні 2017 р. опублікував звіт із питань сексуального примусу та шантажу дітей з використанням мережі Інтернет як виду злочину проти дітей. У звіті наведена точка зору правоохоронців на це небезпечне явище і рекомендації щодо дій.

Мета звіту є подвійною: підвищити усвідомлення того, що явище СПШДІ є однією з найбільш небезпечних загроз для дітей в мережі Інтернет і зробити внесок у публічне обговорення питань ефективного реагування на нього, особливо що стосується механізмів повідомлення та підтримки в країнах-членах ЄС.

Деякі ключові висновки, наведені у звіті:

  1. Існують дві основні мотивації для сексуального примусу та шантажу дітей через мережу Інтернет: сексуальна та фінансова. Неповнолітні є жертвами обох цих мотивацій, проте сексуальне задоволення злочинця, очевидно, є основним мотиваційним чинником. Злочини з фінансовою мотивацією скоюють переважно організовані злочинні групи, які локалізовані за межами Європейського союзу.
  2. Одним із головних чинників, який обмежує сьогодні здатність оцінювати справжню сутність явища сексуального примусу та шантажу дітей онлайн і боротися з ним, є брак спільного розуміння зацікавленими сторонами, такими як законодавча і судова системи, правоохоронні органі, неурядовий сектор, а також засоби масової інформації.
  3. Сексуальний примус та шантаж дітей через мережу Інтернет як новий вид злочину, що з’явився в цифрову еру, є недостатньо дослідженим. Прогалини в дослідженнях обмежують здатність формувати стратегії та програми втручання, що базуються на фактах – як на рівні виявлення нових випадків, так і розроблення відповідних механізмів повідомлення, законодавчих актів і стратегій для запобігання злочинам та реалізації втручань, які враховують потреби жертви, правопорушника та інших груп зацікавлених осіб.
  4. У контексті профілактичного втручання спостерігається брак просвітницьких програм, які пояснюють характеристики сексуального примусу та шантажу дітей онлайн та аналізують основні елементи цього явища.
  5. Механізми повідомлення мають використовувати багатодисциплінарний підхід у формі перехресних повідомлень за участі різних сторін. Відмінності в цілях таких сторін, особливо відсутність зв’язку між механізмами повідомлення та програмами підтримки, ускладнюють узгодженість і знижують ефективність дій у цій сфері.

Завантажити звіт (англійською)

Завантажити звіт (українською)

Джерело: www.europol.europa.eu

 

Дивіться також за темою соціальний відеоролик: