Cover osvita prava v InternetОскільки Інтернет вже давно став невід’ємною частиною життя сучасної людини, посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» розроблений для того, щоб роз’яснити дорослим та дітям, що права людини в онлайн середовищі та механізми їх захисту існують.

Посібник буде корисний для вчителів, соціальних педагогів, працівників позашкільних закладів, методистів, бібліотекарів, активістів громадських організацій, які працюють у сфері освіти в галузі прав людини з дітьми та молоддю.

В ньому представлені методичні матеріали та тренінгові вправи, що розкривають тему прав людини в Інтернеті.

 

Посібник складається із трьох частин: «Коротко про права людини», «Вправи для роботи з групою» та «Ресурси для мультиплікатора».

Частина «КОРОТКО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ» складається із глав, які стисло розповідають про права людини та особливості прав людини в Інтернеті. До тексту включено спрощену версію «Посібника з прав людини для інтернет-користувачів». Інформація подана у формі, яка може сприяти більш доступному викладанню матеріалу дітям та молоді.

Крім того, глава «Освіта в галузі прав людини» містить інформацію про освітні підходи, які є принциповими у просвітницькій діяльності та допоможуть мультиплікатору більш ефективно планувати та проводити тематичні групові заходи. Оскільки посібник розрахований на осіб, які, передбачається, вже знайомі із методологією неформальною освіти, він не містить детального роз’яснення організаційних та методологічних аспектів тренінгової роботи.

Частина «ВПРАВИ ДЛЯ РОБОТИ З ГРУПОЮ» містить 5 тренінгових вправ на основі «Посібника з прав людини для Інтернет-користувачів». Вправи мають чітку структуру та супроводжуючі матеріали. Вони побудовані за методологією неформальної освіти та можуть бути адаптованими для аудиторій різного віку. Також ці вправи можуть надихнути мультиплікатора на імпровізацію, розробку нових вправ або їхню довільну адаптацію.

У частині «РЕСУРСИ ДЛЯ МУЛЬТИПЛІКАТОРА» подано короткий опис інших методичних посібників з питань прав людини, інформацію про загальноєвропейську кампанію проти мови ворожнечі онлайн та спрощені версії деяких міжнародних документів з прав людини, що використовуються у інтерактивних вправах другої частини. Ці ресурси знадобляться мультиплікатору при підготовці до проведення тематичних освітніх заходів.

 

Посібник підготовлено в рамках проекту «Освіта та захист прав людини в Інтернеті», що був впроваджений Всеукраїнською громадською організацією «Українська асоціація міжнародного права», ЛОМО «Старт» та Інтернет Асоціацією України за фінансування Європейського Союзу та Ради Європи в рамках спільної програми «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

 

Завантажити посібник