Cover Dity v InternetiКомунікаційні засоби стали невід’ємною складовою життя людей у всіх сферах діяльності. Мобільні телефони, комп’ютери та інтернет, розширивши комунікаційні, просторові й часові межі, розкрили нові можливості для спілкування, освіти, праці, відпочинку й творчої самореалізції особистості.

Незважаючи на безумовно позитивну роль сучасних комунікаційних засобів та інтернету, існують певні ризики у використанні інформаційних технологій. Особливу небезпеку незахищений інформаційний простір приховує для дітей. Інтернет може містити інформацію агресивного чи соціально небезпечного змісту. А надання переваги віртуальному світу перед реальним справляє негативний вплив на психіку і здоров’я дитини та може погіршити не тільки зір, поставу та сон, але й викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість і узалежнену поведінку.

Завдання як дорослих і батьків – навчити дітей використовувати інтернет правильно. Так само, як ми вчимо дітей безпеки в реальному житті – на вулиці та дорозі, необхідно навчити їх безпечній поведінці у віртуальному житті – в інтернеті. Цей посібник покликаний допомогти батькам впоратися з цим завданням. У ньому просто та зрозуміло викладені основні правила та рекомендації, як створити у себе вдома територію безпечного інтернету.

Посібник розроблений Інститутом психології ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України та компанією «Київстар».

Завантажити посібник